Search: Keyword:
 
Category: 
Sort by: 

McNeal, Debi Principal
Stephens, Fran Assistant Principal
Bayens, Mickey Assistant Principal
Highsmith, Nancy Assistant Principal
Miller, Bivins Assistant Principal

Agnew, Eleanor English
Alberici, Jessica English
Averette, Heidi Science
Balduff, Adam Social Studies
Beck, Alicia English
Bennett, Stacy CTAE
Bixler, Denise Math
Blanks, Charles JROTC
Brown, Sarah Physical Education
Butts, Sharon English
Campbell, Gregory Foreign Language
Carpenter, Russ Social Studies
Coburn, Sean Social Studies
Compton, Paula Math
Crowe, Yvette CTAE/Graphics and Design
Cruz, Cheryl Foreign Language
Davis, Dean Alternative School
Davis, Lori CTE - Engineering and Technology and WBL Coordinator
Dickerson, Matthew Science
Dixon, Cindy English
Dragon, Tony Science
Eads, Josh Physical Education
Elkins, Chris SPED
Exley, Melinda Math
Fettes, Emma Science
Fina, Mary Jo CTAE Healthcare Science
Flanders, Robbie Physical Education
Forkin, Keith Social Studies
Goldrick, Sara Math
Graham, Jeffrey Science
Guzman, Brandice Foreign Language
Henderson, Bill Social Studies
Hensley, Tommy Physical Education
Hillen, Jamie Chorus
Hires, Jimmy Drivers Education
Howard, Carla CTAE
Hummeldorf, Angie Physical Education - Dept. Head
Ingram, Fredda Math
Kea, Jennifer Social Studies
Kelsey, Jill Science
Kiene, Daniel Band
Knussmann, Amy Accelerated Coordinate Alg/Analytic Geometry A and Analytic Geometry Support
Koffler, Clayton Art
Kollman, Steve English
Krull, Leslie Social Studies
Lea, Jonathan Math
Lemmons, Sarah Science
Mancheno, Christina Foreign Language
Mancil, Marian SPED
Martin, Juliet Science
Means, Patrick CTAE
Mock, Dondi Math
Moret, Adam Social Studies
Morgan, Raymond Social Studies
Morin, Matthew English
Murphy, Nancy SPED
Owenby, Amy Science
Parker, Robert SPED
Russell, Tiffani Foreign Language
Rutland, Jason Math
Sack, Jennifer Social Studies
Saltares, Elsa Foreign Language
Scholar, Christopher American Literature (11th English)
Shaw, Rene Math
Smith, Damon CTAE- Engineering and Technology
Smith, Susan SPED
Sullivan, Sean Social Studies
Tanner, Merry Foreign Language
Taylor, Aimee Senior English Teacher
Traywick, Joseph Science
Turner, Erin English
Urso, Patricia Science
Valentine, Wes Art
Walker, Kema SPED Transition Coordinator
Williams, Deborah Information Specialist
Williams, Penny Mathematics
Worsham, Sharon Social Studies

Granger, Sandra Guidance
Ingram, Wallace Guidance
Kiene, Annie Media Specialist
Straughter, Angela Guidance
Sybert, Levi Technology Resource Teacher
Thompson, Robin Media Center
Walker, Kema SPED Transition Coordinator

Barker, Richard SPED
Beasley, Miles Custodian
Berry, Dawn Attendance Clerk
Bessert, Richard Custodian
Betliskey, Rose Custodian
Bosela, Tom Custodian
Carter, Tish Custodian
Clark, Brady Custodian
Coffman, Brittnee Cheerleading
Dilmar, Payton Custodian
Dragon, Tamara School Nurse
Fulwood, Al Custodian
Gramazio, Karen Clerical
Kramer, Garry Tennis
Martinez, Torii Clerical
McCann, Jo Clerical
Reynolds, Tina Custodian
Scriven, Emma Custodian
Shadrick, Kara Clerical
Trivitayakhun, Vinette Paraprofessional
Wells, Nita Bookkeeper
Williams, Deborah Information Specialist